Fatih Özgökçen: Hakemlerin standardı yakalaması lazım

Spor Toto Harika Lig’in 13. haftasında Trabzonspor ile 2-2 berabere kalan Konyaspor’da Kulüp Başkanı Fatih Özgökçen, Trabzonspor deplasmanının kendileri için her vakit güç olduğunu belirterek, “Şimdi bizim hakemleri çok fazla eleştirme üzere bir durumumuz hiçbir vakit olmadı. Lakin standartları da belirlememiz lazım diye düşünüyorum. Bedenden gelen temaslarda penaltı var mı, yok mu, bunu belirlemek lazım. Birtakım durumlarda veriliyor. Kimilerinde verilmiyor. Şayet burada Michalak’ın duruma penaltı veriyorsan, bizim Gaziantep FK ile oynadığımız maçta penaltımız niçin verilmedi. O penaltı değilse bu da olmaması lazım. O yüzden standardı yakalamamız lazım. Bu bizi de üzüyor, öbür ekipleri da üzüyor. Hakemlerin bu noktada toplanıp bir karar vermesi gerekiyor. Bu açıdan hakemi eleştiriyoruz” tabirlerini kullandı.

“Eline gelmese ondan sonraki konum net bir penaltı”

Özgökçen, 2-0’dan 2-2 yakalamanın çok kıymetli olduğunu belirterek, “1 puan da Trabzon deplasmanında yeterlidir diye düşünüyoruz. Ben başkanlık dönemimde objektif bir tavır sergiledim. Ben Mame Diouf’un konumunu televizyondan tekraren izledim. Çok fazla ele temas kelam konusu değil. Onları da iptal edersek biz gol atacak adam bulamayız. Bartra’nın konumunda topun eline geldiğini görüyoruz. Eline gelmese ondan sonraki durum net bir penaltı. Bizim standartları yakalamamız lazım. Bunu yapmadığımız vakit bir tarafı üzüyorsunuz” diye konuştu.

“Biz, kendi insanımıza güvenmek zorundayız”

“Özellikle yabancı hakem konusunda kimi serzenişlerde oldu” diyen Özgökçen, kelamlarını şöyle tamamladı: “Bazı maçlara yabancı hakemlerin atanması, birtakım maçlara ise yerli hakemlerin atanması noktasında. Biz buna karşıyız. Yönetilecekse tamamını kendi hakemlerimizin yönetmesini istiyoruz. Biz, kendi insanımıza güvenmek zorundayız. Olmayacaksa tüm maçlarımızı yabancı hakemlerimiz yönetsin. Genel niyetimiz bu noktada” biçiminde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir