Kişilik testi: Yumurta saklama seçiminiz sizin hakkınızda ne söylüyor! Peki sizinki hangisi?

Yumurta kartonlarından buzdolabı çekmecelerine, yumurta saklama tercihinizin sizin hakkınızda ne söylediğini öğrenin!

Kendinizi ve kişiliğinizi daha yeterli anlamak mı istiyorsunuz? Bu kişilik testi tam da bunu yapmanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Yumurtaları saklamanın dört farklı yolunu kullanan bu test, hayattaki farklı durumlara nasıl yaklaştığınızı inceleyecek. Kanılarınız, tavırlarınız ve davranışlarınız hakkında fikir verecektir. Bu kişilik testini yaparak, kendinize ve etrafınızdaki dünyayla nasıl etkileşime girdiğinize dair bir anlayış kazanabileceksiniz.

Bu eşsiz kişilik testi, yumurtalar için dört farklı saklama metoduna dayanmaktadır. Dört usulden birini seçmeniz istenecektir. Yanıtınız, kişiliğiniz hakkında çabucak belirli olmayabilecek şeyleri ortaya çıkaracaktır. Bu test, hayata nasıl baktığınız, verdiğiniz kararlar ve farklı senaryolara nasıl reaksiyon verdiğiniz hakkında bilgi vermek için tasarlanmıştır.

Elinde 4 tane yumurta ve 10’lu bir yumurta kutusu var. Yumurtaları kutuya hangi biçimde dizerdin? Üstteki 4 alternatiften birini seç sana en kuvvetli kişilik özelliğini söyleyelim.

Alternatif A – Şayet bu formda zikzak olarak dizmeyi seçtiyseniz en güçlü tarafınız yaratıcılığınız. Devamlı yeni fikirler üretir ve asla birebir şeyi uzun mühlet yapamazsınız. Onlarca farklı misyonu birebir anda yerine getirebilen ve hep dikkatleri üzerinde toplamayı başaran birisiniz.

Yumurtaları bir kutuda saklamanın birinci yolunu seçen beşerler ekseriyetle bağımsız, kendine güvenen ve iradeli bireylerdir. İnisiyatif alırlar ve kalabalığın ortasından sıyrılmaktan korkmazlar. Projelerde yalnız çalışmaktan daha rahat olabilirler ancak birebir vakitte akranlarının dayanağından de keyif alırlar. Kendilerinden emindirler ve yeteneklerine güvenirler, lakin tıpkı vakitte yeni fikirlere ve geri bildirimlere de açıktırlar.

Alternatif B – Şayet bu formda bütün yumurtaları tek bölgede toplamayı tercih ettiyseniz en güçlü tarafınız mantığınız ve analitik zekanız. Bir şeyleri organize etmek için doğmuşsunuz. En sıkıntı işlerin altından bile azminiz ve sistemli çalışmanız sayesinde kalkabilirsiniz.

Yumurtaları bir kutuda saklamanın 2. yolunu seçenler, analitik düşünürler olma eğilimindedir. Problemlere mantıklı bir zihniyetle yaklaşırlar ve karar vermeden evvel tüm seçeneklerini pahalandırmak için vakit ayırırlar. Hayatlarının her alanında istikrar ve ahenk için çabalarlar ve birden fazla tahlile sahip olmanın rahatlığını bulurlar. Kendi fikirlerini oluşturmadan evvel farklı bakış açıları arayan açık fikirli bireylerdir.

Alternatif C – Şayet formdaki üzere istikrarlı bir biçimde yumurtaları dizdiyseniz en güçlü özelliğiniz esnekliğiniz. Her türlü zorlukların ortasında rahatlıkla hareket yapabilir ve küçük oyunlarla bu zorlukları bertaraf etmesini bilirsiniz. Yeni şeyler öğrenmeye ve kendinizi geliştirmeye açık birisiniz.

Yumurtaları bir kutuda saklamanın 3. yolunu seçenler çoklukla yapıya ve nizama ilgi duyarlar. İleriyi planlamaktan ve misyonları katılık ve doğrulukla yerine getirmekten büyük gurur duyarlar. İstikrar ve güvenliğe kıymet verirler, kendilerine huzur veren rutinleri tercih ederler. Birebir vakitte, gerektiğinde planları değiştirebilecek kadar esnektirler.

Alternatif D – Şayet yumurtaları haldeki üzere dizmeyi tercih ettiyseniz en güçlü yanınız kararlılığınız ve kesinliğiniz. Doğuştan liderlik özelliklerine sahipsiniz ve olayları süratle tahlil edip gerçek kararı verebiliyorsunuz. Etrafınızda her vakit ilgi odağısınız.

Yumurtaları bir kutuda saklamanın birçok yolu olan görseli seçen bireyler, yaratıcı sorun çözücüler olma eğilimindedir. Değişimi kucaklarlar ve farklı olasılıkları keşfetme konusunda başarılı olurlar. İşbirliği yeni fikirler üretmelerine yardımcı olduğundan, ekseriyetle gruplar üzerinde çalışmaktan hoşlanırlar. Doğal yenilikçiler olarak, her vakit mevcut sistemleri ve süreçleri güzelleştirmenin yollarını ararlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir