Mardin’i ayağa kaldıran vahşet: Çocuklarının gözü önünde eşini defalarca bıçaklayıp, boğazını keserek öldürdü!

Dargeçit ilçesinde 16 Eylül günü, Emin Öner, eşi Pakistan Öner ve 2 çocuğunu alarak, kardeşinin kullandığı sepetli motosikletle kırsal Karabayır Mahallesi’ne götürmek üzere yola çıktı. Emin Öner, yolda, şimdi bilinmeyen bir nedenle eşi Pakistan Öner’i tekraren bıçaklayıp, boğazını kesti.

İhbar üzerine olay yerine sıhhat ve jandarma grupları sevk edildi. Sıhhat takımı Pakistan Öner’in hayatını yitirdiğini belirledi. Gözaltına alınan Emin Öner, süreçlerinin akabinde sevk edildiği adliyede, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

2 DEFA SIĞINMA KONUTUNA GİTMİŞ

Pakistan Öner’in şikayeti üzerine çeşitli tarihlerde eşi Emin Öner için 5 defa ‘eşine yaklaşmama ve meskenden uzaklaştırma’ kararı verildiği belirtildi.

Öner’in, eşinden şiddet görmeye devam edince 2 sefer bayan sığınma meskenine yerleştiği, akabinde da annesinin meskenine geldiği belirtildi. Pakistan Öner’in, en son yeniden aile büyüklerinin ortaya girmesiyle eşi ile barıştığı söz edildi.

PROTESTO EDİLDİ

Pakistan Öner için, Dargeçit ilçesinde taziye meskeni kuruldu. Taziye meskeni önünde bir ortaya gelen bayanlar, yürüyüş yaparak cinayeti protesto etti.

Pakistan Öner’in defnedildiği Seyit Hasan Mezarlığı’na gelen bayanlar, ellerinde Öner’in fotoğrafını taşıyarak, “Kadın, Ömür, Özgürlük”, “Kadına vurulan eller kırılsın”, “Kadına kalkan eller kırılsın” ve “Katile idam” sloganları atarak, mezarın başında ağıtlar yaktı.

‘TEK İSTEĞİMİZ ADALET’

Mezarlıkta açıklama yapan Pakistan Öner’in kız kardeşi Gülistan Akiba, “Adalet yerini bulsun, öteki hiçbir şey istemiyoruz. Bizim tek isteğimiz bu. Ablam çekti diğerleri çekmesin. Çok derecede ablama eziyet etti. Elinden geldiği her berbatlığı yapmaya çalıştı. Her seferinde onu tehdit etti. Her keresinde onu dövdü. Ablam bazen yaşadıklarının yarısını bile bize anlatamıyordu. Daima şiddet görüyordu. Kaç kez boşanmaya çalıştı. İkna ederek boşanmayı iptal ediyordu. Sonra ablam da o çocukları için, yalnızca çocukları için daima onun dediğini yapıyordu, hiç sesini çıkartmadı. Daima tehdit ediyordu. ‘Dışarı çıkmayacaksın, bunu yapmayacaksın, bunu çekmeyeceksin, pencereyi açmayacaksın’. Kıskançlık vardı, yani daima bu türlü yapıyordu. Tek isteğimiz adalet. Adalet, onun idamı. Öteki hiçbir şey istemiyoruz. İdam olsun, onu idam etsinler. Bir Pakistan öldü, ikinci Pakistan olmasın. Bir Pakistan kâfi bize, ikinci Pakistan çıkmasın” dedi.

‘BOĞAZI KESİLMİŞ, BÜTÜN BEDENİ DELİK DEŞİK’

Pakistan Öner’in erkek kardeşi Ahmet Demir de “Daimi mahpus istiyoruz, yani bunun mahpustan muhakkak hiçbir halde çıkmaması gerekiyor. Bu türlü bir caninin beşerler ortasında bulunması büyük bir risk teşkil ediyor. Bu cins insanlara örnek olacak, başka bu çeşit durumda olan bayanlara el uzatacak, daha caydırıcı cezalar istiyoruz. Bugün bize oldu yarın ya sana ya ona ya onun kardeşine ya onun çocuğuna olacak. 5’ten fazla uzaklaştırma kararı verilmiş ve bu tekrar de yetmedi, iki sefer bayan sığınma meskenine gitti. Köyden kardeşini çağırıyor motosikletle. Üç tekerlekli motosikletle kardeşi geliyor ve bunlar birlikte gidiyor. Yolda, tanım edilecek bir durum değil, yani muhtemelen motor kullanırken o esnada zati bıçaklama olmuş. Otopsi raporunda 44 bıçak darbesi diyorlar. Bundan bahsettiklerinde insan bunu nasıl kaldıracak bilmiyorum. Boğazı kesilmiş, bütün bedeni bildiğin delik deşik edilmiş” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir