Putin’in “Kahraman” unvanı verdiği Rus komutan Dmitry Lissitzky evinde ölü bulundu

Ukrayna, Rusya ile savaşta faal rol oynayan Rus ordusunun 247. Hava Taarruz Alayı’nın 2’nci tabur kumandanı Yarbay Dmitry Lissitzky’nin, Rusya’ya bağlı Stavropol kentindeki konutunda meyyit bulunduğunu duyurdu.

RUS KAYNAKLARI DA MEVTİ DOĞRULADI

Ukrayna istihbaratının özel çalışmasıyla öldürüldüğü aktarılan Lissitzky’in vefatına ait daha fazla bilgi verilmezken, Rus kaynakları da komutanın vefatını doğruladı.

Yarbay Dmitry Lissitzky.

“UKRAYNA ATAKLARI SONUCUNDA ÖLDÜRÜLDÜ”

Rus haber ajansları kendi kaynaklarına dayandırdığı haberlere nazaran 2015 yılında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in elinden Rusya Federasyonu Kahramanı unvanını alan Dmitry Lissitzky’nin, Ukrayna‘daki savaşta Ukrayna atakları sonucunda öldürüldüğünü söyledi.

“KABULLENMESİ GÜÇ BİR HABER ALDIK”

Lissitzky’in yaşadığı Stavropol bölgesine bağlı Blagodarnensky’de Belediye Başkanı Dmitriy Tenkov’da ölümü doğrulayarak, “Kabullenmesi sıkıntı bir haber aldık. Rusya kahramanı Dmitry Lissitzky öldü. Bu Stavropol için büyük kayıp” dedi. Dmitriy Lissitzky’in mezun olduğu Stavropol Devlet Tarım Üniversitesi rektör vekili Vladimir Sitnikov bu bilgiyi doğrularken, Dmitry Lissitzky için taziye bildirisi yayınladı. Lissitzky’in vefatına ait şimdi Rusya Savunma Bakanlığı’ndan bir açıklama yapılmadı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir