Son dakika! Milli Savunma Bakanı Akar: 30 bin 62 personel alımı yapacağız

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar beraberindeki Genelkurmay Lideri Orgeneral Yaşar Güler ile 6 Şubat’ta merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 7,7, Elbistan ilçesinde ise saat 7,6 büyüklüğündeki sarsıntıların vurduğu vilayetler ortasında yer alan Hatay’daki faaliyetlerine devam ediyor. Bu kapsamda Reyhanlı’daki 4’üncü Hudut Tabur Komutanlığında inceleme ve denetlemeye müteakip Akar’ın başkanlığında hudut çizgisi ve ötesindeki birliklerin kumandanlarının iştirakiyle görüntü tele konferans toplantısı gerçekleştirildi.

TERÖRLE GAYRET SÜRAT KESMEDEN DEVAM EDİYOR

Sahadaki son duruma ait bilgi alan, talimat veren Akar, Türk Silahlı Kuvvetlerinin milletinin huzur ve güvenliği için terörle gayretine yurt içinde ve hudut ötesinde azim ve kararlılıkla başarılı bir biçimde devam ettiğini belirtti.

“TERÖR ÖRGÜTÜ ÖNEMLİ BİR ÇÖKÜŞ İÇİNDE”

Teröristlerin güvenlik güçlerine yönelik hudut ötesinde tacizlerinin devam ettiğini bildiren Akar, “Deprem devrinde dahi teröristlerin akın teşebbüsleri, tacizleri devam etti. Bunlara karşı gerekli önlemler alındı, kahraman Mehmetçik tarafından gerekli karşılıklar verildi, verilmeye devam edecek” diye konuştu. Terörle uğraşın artan bir şiddet ve tempoda taarruzi bir ruhla ve “terörü kaynağında yok etme” stratejisi ile sürdüğünü vurgulayan Akar, “Terör örgütünün elebaşlarının açıklamaları ve gelen bilgiler kapsamında görülüyor ki terör örgütü önemli bir çöküş içinde. İştiraklerin sıfıra yaklaşması, ayrılma ve kaçmaların en üst seviyeye çıkması bunun çok açık göstergesi” açıklamasında bulundu. Terörle çabanın en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar devam edeceğini yineleyen Bakan Akar, şunları söyledi; “Teröristlerin adalete teslim olmaktan öbür dermanları yok. Bunu bilmeleri lazım. Ayrıyeten teröristlere helikopter de verseler, bunları desteklemeye devam da etseler bunların beyhude gayretler olduğunu, bu örgütle bir yere varılamayacağını herkesin görmesini istiyor, bu sevdadan vazgeçmelerini bekliyoruz. 40 yıldır ülkemizin başına musallat olan terör örgütünü bitirmekte azimli ve kararlı olduğumuzu herkesin bilmesi lazım. İnşallah asil milletimizi terör belasından kurtaracağız.”

“HİÇBİR VATANDAŞIMIZ YALNIZ DEĞİL”

“BU YIL İÇİNDE TOPLAM 30 BİN 62 İŞÇİ TEMİNİ YAPACAĞIZ”

Bakan Akar, savunma ve güvenlik mevzularındaki öteki değerlendirmelerinin yanı sıra işçi temini konusunda da açıklamalarda bulundu. Savunma ve güvenlik açısından işçi temininin kıymetine vurgu yapan Akar, şunları kaydetti; “Nitelikli insan gücünün temini konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Subay, astsubay, devlet memuru, personel, askeri öğrenci ve kontratlı er alımına yönelik çalışmalar devam ediyor. Bu yıl içinde toplam 30 bin 62 işçi temini için planlamalarımızı yaptık. Sürecimiz başladı, uygulamalarımız devam ediyor. 2 Nisan’da yapılacak askeri öğrenci aday belirleme sınavı ile öğrenci alımına yönelik çalışmaları başlayacak, daha sonra hazirandaki mülakatlarla devam edecek. Tüm gençlerimizi bize katılmaya, Ulusal Savunma Bakanlığının, Türk Silahlı Kuvvetlerinin geleceğinde ve ülkemizin savunma ve güvenliğinde vazife almaya davet ediyoruz. Bunun parlak ve kutlu bir gelecek olduğunun da gençlerimiz tarafından bilinmesini istiyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir