Yeni sezonda Türkiye liglerinde kullanılacak top tanıtıldı

Süper Lig, 1. Lig, TFF 2. Lig, TFF 3. Lig, Ziraat Türkiye Kupası, Muhteşem Kupa ve Bayan Futbol Üstün Ligi’nde 2023-2024 döneminde oynanacak tüm gayretlerde kullanılacak top görücüye çıktı. TFF’den yapılan açıklamada, Türkiye liglerine mahsus özel desen kullanımının bir birinci olma özelliği taşıdığı belirtilirken, topun üzerindeki geometrik desenlerin, klasik Türk çini sanatında kullanılan motiflerden ilham aldığı vurgulandı.

Desenlerin oluşturduğu biçimin, birebir vakitte klasik sema şovlarında ortaya çıkan estetik hareket nizamını sembolize ettiği lisana getirildi. Yıldız biçiminde 12 büyük panelden oluşan yapı, topun üzerindeki dikiş sayısını azaltarak futbolcunun topla daha güzel temas etmesine de imkan sağlıyor. FIFA Quality Pro statüsünü taşıyan topun son model teknoloji ile tasarlanan ülkü küre formunun da maç boyunca biçimini koruduğu ve sıvı emiliminin azalmasını desteklediği aktarıldı.

Ayrıca kullanılan POE köpük gereci, topun temas hassasiyetini artırarak daha sağlam bir dokunuş hissi sağlıyor. Topun 1.2 mm kalınlığındaki ve 3 boyutlu bir dokuya sahip PU dış yüzeyi, aerodinamik yapıyı düzgünleştirirken, aşınmalara karşı dayanıklılığı da artırıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir